-Nikdy to nevzdávej, můza je mrcha!-

Blog založen 2.4. 2013 ©

Život na vesnici?

18. září 2013 v 13:48 | V. |  Téma týdne
Život na vesnici?? Ne, díky.

Jsem Pražačka, ano a nestydím se zato! Jako malá holka jsem si vřdy přála mít někde na vesnici statek s koníčkama... No, co si budem povídat. Teď jedu na vesnici leda o prázdninách a i to mě štve, jak dlouho to včude ode všad trvá. Dneska jsem netrpělivá jen když jedu aoutobusem půl hodiny jednou za měsíc, ale neumím si představit, že bych takhle musela jezdit např. každý den do školy nebo jenom do obchodu.. Navíc by mne neskuteně deptalo, že by mě každý znal a zdravil.. Všichni by věděli co dělám, kam chodím a co řikám..
K tomu mám opravu takový vtipný příběh z letošních prázdnin:
S kamarádkou jsem byla na soustředění v jendé vesnici a jeden večer jsme zašli na večeři do hospody. Objdnali jsme si, čekali jsme, a pak se tam začali scházet lidi.. Sedělo jich tam už tak 5 a jak kolem někdo prošel, každého - každičkého zdravili.. Vždycky se u nich někdo zastavil, popovídal a odešel. Seděl tam i takovej celkem úchylnej chlap a furt na nás něco pokřikoval.. Měla jsem ho plný zuby, ale nereagovala jsem.. Třešničkou na dortu byla paní, která přijela s miminkem v autě, sedla si tam dala si 1,2 pivka, dala srknout i díěti aby nevala, pak ho hodila na přední sedačku u auta a odjela.

To mi připomíná.. Prátele si na vesnici nevybíráš, musíš se spokojit s těmi, co tam jsou a přizpůsobit se, nebo se odstěhovat...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 18. září 2013 v 14:47 | Reagovat

Ale jistě, že si člověk na vesnici přátele vybírá.
A já mám ráda dlouhou cestu vlakem. Na základku to bylo pět minut, na střední deset a pak kilometr a půl pěšky, ale teď na vysokou jezdím dvě hodiny s přestupem a prostě mi to vyhovuje, jsem ráda, že se můžu na dvě hodiny uvelebit ve vlaku, číst si, poslouchat hudbu, nebo tak. Tohle mi nejde moc dělat doma, to k tomu vždycky chci dělat x dalších věcí, ale ve vlaku to nejde, tak tam opravdu relaxuju.

2 V. V. | 18. září 2013 v 15:21 | Reagovat

Určitě je příjemné vyhnout se městskému stresu.. Ale.. prostě město je město.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama