-Nikdy to nevzdávej, můza je mrcha!-

Blog založen 2.4. 2013 ©

Podzim.

17. září 2013 v 22:18 | V. |  Úvahy
Podzim.

Podzim je melancholické období mého života.. Když někdo řekne "podzim", vybaví se mi přechod mezi něčím hezkým do něčeho ošklivého. Slunce se vytrátí a s ním i taková ta nějaká letní pohoda.. Obloha je zatažená a nízko, jako by měla každou chvíli spadnout. Města jsou ponurá a "v závějích z papírů, válej se černý klapky z klavírů.." Kdo zná písničku "Tereza", tak mu je tak nějak jasné co cítím... Celá melodie a melancholická nálada té písničky vystihuje podzim.
Podzim ale nění jen ve městech, například podzimní příoda je nádherná. Přesto, že se z ní vytrácí život a barvy, objevují se místo nich jiné.. Červená, hnědá, žlutá.. tisíce odstínů.. Nejkrásnější obrazy jsou podzimní přírody.. Tahy štětcem, divoké, až se zatajuje dech. Nádech podzimu. Malíř ho dokáže vdechnout do svěho díla. Je to neskutěčný dar.
Podzim má svého ducha, svou "královnu", která očaruje diváka.
Když jem byla v nemocnici, četla jsem jednu knížku. Byla ... smutná a nádherná zárověň.. Přesně jako podzim, jako "Opuštněné město" jako jméno Tereza.
Nevím jak mne to napadlo, ale jméno Tereza se výborně hodí k podzimu..
Nikdy nezapomenu ta tu jeho vůni. Voní touhou.. Rozeběhnout se a lehnout si někam pod strom a naslouchat životu lesa, dýchat tu vůni a s vůní i přichází i právě ten pocit uvolnění.. Jako by ste si dali drogu.. Najednou nic nemusíte, všechno je vám jedno.. Prostě ležíte a necháváte Podzim, aby do vás vstoupil.. Nikdy už se nevrátit.
Zemřít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama