-Nikdy to nevzdávej, můza je mrcha!-

Blog založen 2.4. 2013 ©

Pokus o veselost

7. dubna 2013 v 16:43 | V. |  Úvahy
Marně přemýšlím, o čem by měl být veselý článek. Je až neuvěřitelné, jak může být těžké, vymyslet něco veselého. Kde hledat inspiraci? A je velice smutné, jak je jednoduché, napsat něco smutného.
V životě každý řekne a napadne jej spoustu vtipných věcí. Jsou to reakce na něčí připomínku apod., ale mám-li to přenést na papír, je to obtížné. Ten vtip vás napadne jen jednou a pro nic na světě si na něj nevzpomenete. Tak je to alespoň u mne. Chtěla jsem z mých hlášek seskládat příběh, ale dnes se neudálo nic vtipného. Dnes je jen další smutný den. Ani včera nebylo nic k smíchu a předevčírem... to už je tak dávno, že kdo by si to pamatoval. Pokud jste mezi přáteli, jste uvolnění, je jednoduché říci vtip. Navíc pokud jste mezi dobrými přáteli, nemusíte se bát, že řeknete nějakou trapnou věc a oni se vám vysmějí a pošlou k šípku.
Jsou tu pak takový ty domácí vtípky, když se tatínek snaží být vtipný, ale nikdo se bohužel nesměje. Pak je tu rozjívená sestřička, co si myslí, jak moc je vtipná, ale po pravdě jen otravuje. Mamka když se snaží být vipná, většinou matlá páte přes deváté, vydává různé skřeky, nebo začne zpívat nějakou písničku, do které si dá vlastní slova. (Nebudu zmiňovat jaká slova...) Babičky vtipy nedělají, to jejich zásada. Ne, že by to byly nějaké nerudné babizny, ale baví se prostě po svém. Ovšem bývá vtipné, když něco nepochopí a zareagují uplně špatně... (Oh, proč mi tohle připomíná MHD přeplněné seniory? Jak mě to napdlo?)
Můj život je tak z 60% veselý a ze 30% smutný. Těch 10% procent zbývá na něco mezi tím... Ale to je podle mne jen zatím. Až budu dospělá, tolik veselí nebude. Bude víc starostí a zklamání.
Hledám odpovědi na otázky typu: Co bude za deset let? Ale odpověď nenacházím. Byla bych ráda, kdybych byla dál relativně šťastná, jako jsem teď. Ale taková budoucnost je jen pro vyjímečné. Buďto můžete být chudí, ale aspoň trochu šťastní, nebo bohatí, ale nešťastní. Pak je pár průměrných šťastlivů...
Ale z tohohle, úmyslem vyselého článku, se už opět stává depresivní úvaha. To jsem nechtěla... A tak budu dál přemšlet nad vtipnými články, a třeba nějaký za čas vznikne...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama