-Nikdy to nevzdávej, můza je mrcha!-

Blog založen 2.4. 2013 ©

Freedom 1/?

5. dubna 2013 v 22:54 | V- |  Freedom - ? díly
Sisi rázně vykročila do tmavé ulice, aniž si uvědomovala nebezpečí, která na ni mohla číhat. Pocházela z chudé čtvrti, plné lehkých žen a pouličních gengů. Sisi na to všechno byla zvyklá, vyrostla v tom. Jediné, co chtěla v životě kdy dokázat, bylo vystudovat a nedopadnout tak, jako její rodiče. Otec alkoholik, co bral jako práci jen povalování a otvírání jednoho levného piva za druhým. A její matka byla závislá na cigaretách, na které v podstatě ani neměla a chodila pracovat jen příležitostě. Nikde ji nechtěli na plný úvazek. Dřív se živila jako jedna z těch, co teď postávali po ulicích v latexových kozačkách, ale o tom se doma nemluvilo. Jen jednou se o tom otec zmínil, při hádce s matkou a ta se ihned rozplakala. Sisi bylo jejích rodičů líto, ale věděla, že si za to mohou sami. Ani jeden nebyli hloupí, jen líní, aby dostudovali. Navíc otec měl dřív celkem slušné zaměstnání a nežili si špatně, ale pak jej vyhodili a on propadl alkoholu. Jednou by chtěla být slavnou módní návrhářkou, milovala kreslení modelů. Měla originalitu, kterou svým amatérským modelům vkládala.
Celá Sisi byla originální. Její matka byla černoška, takže její pleť byla světle hnědá, čokoládová. Oči měla hnědé, hluboké a zračila se v nich jakási lítost, prozření toho, jak to na světě chodí. Už to rozhodně nebyla malá holčička, co vše vidí růžově. Někdy si přála vrátit se do těch let, do doby, kdy byli ještě šťastní. Do těch dnů prozářených sluncem, jak to měla alespoň ve svých vzpomínkách. Nyní tam ale šla po ulici, neohrožená s hlavou vzhůru. Sisi bylo nedávno šestnáct let. Nedávno si také obarvila vlasy. Dříve je měla takové hodně tmavě hnědé, nyní byly světlejší, jen na konečkách zvloně přecházely do tmavší. V nich svítilo několik barvných ploužků. Vlasy měla od přírody kudrnaté, jen teď si je začala sčesávat kolem hlavy, do jakého si načechraného afra. V tom účesu se cítila "free", nezávislá. Svou originalitu nezapřela ani ve svém stylu. Přesto, že neměla peníze, aby si kupovala nové oblečení, chodila alespoň do výprodejů Sacond Hendů. Tam nakoupila za cenu jednoho trička hned patnáct takových. V jejím stylu se mísila elegance, s takovou tou pouliční hrubostí.
Sisi zahnula za roh jedné z ulic. Tam už to bylo. Název podniku bláznivě blikal. Na tabuli bylo jediné slovo: Club. Nebyl to moc pěkný podnik. Některé jeho rohy byly špinavé a váleli se tam opilci. K sezení bylo místa málo, na to, kolik se tam scházelo lidí. Za to pódium bylo obrovské a dj´s to vždy dokázali pořádně rozbalit. Sisi milovala tanec, žila jen pro něj. Pro nic jiného ani momentálně žít nemohla. Vešla do klubu a hned se kolem ní ovinul ten chytlavý rytmus. Známí postávali v hloučcích a bavili se. Na pódiu zatím tančilo jen pár lidí, většinou to byli lidé středního věku, co za chvíli odejdou a nechají pódium mladším. Sisi se rovou vydala k baru, kde zaregistrovala svou kamarádku a několik lidí, se kterými se párkrát viěla. "Čau Viki!", zdravila už z dálky Sisi. Její kamarádka se otočila. "Ahoj Sisi. Tak co doma, všechno v pohodě?", zeptala se starostlivě Viki. Sisi přikývla a objednala si panáka. Výhodou tohohle podniku bylo to, že se vás nikdo neptal na věk, prostě vám nalili a byli spokojení, že mají zisk. Viki byla Sisi nejlepší kamarádka. Seznámili se v tomhle klubu před dvěmi lety, jen tak se daly do řeči a spřátelili se. Viki byla o rok starší než Sisi a byla to moc milá, usměvavá blondýnka. "Moc na to nevypadáš...", odvětila Viki a pohlédla Sisi do očí. "No jo, pohádala jsem se s mámou. Zase. Nechtěla mně pustit, ale bude si muset zvyknout, že v tom smradu žít nemíním. Mám vlastní život, ne?", povzdechla si Sisi. "Samozřejmě že máš, ale já tvojí mámu uplně chápu." Sisi na Viki nechápavě vzhlédla. "Já bych o tebe taky měla starost.", usmála se nakonec Viki. "No to jo, ale..." Sisi přerušil hlas dj, který vyhlašoval mega párty. Sisi i Viki se otočily a poslouchaly. "Jdem.", řekla nakonec Sisi, kopla do sebe panáka a zvedla se s Viki od baru. Dj pustil nový remix a dívky vběhly na pódium. Jejich štíhlé silluety se vlnily v rytmu tance a oči jim zářily. Sisi při každém pohybu cítila tu neuvěřitelnou energii, kterou v sobě měla. Každý její pohyb byl nadoraz, že lépe jej udělat nemohla. Po několika minutách se spocené dívky vrátily na bar a opět si objednaly, tentokrát oblíbený koktejl s vysokým obsahem alkoholu. "Já tohle miluju!", křičela Sisi přes hlasitou hudbu. Viki se jen usmála, nemělo cenu mluvit. Sisi cítila, jak jí alkoholo zahřívá žíly a zamotala se jí trohu hlava. Když dopily obě koktejly, rozběhly se znovu na milované pódium. Basy jim rvaly uši a ony se opět rozvlnily v chytlavém rytmu hudby.

Pokračování příště
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Únorová Únorová | Web | 7. dubna 2013 v 0:35 | Reagovat

Zhltla jsem to jedním dechem. Naposledy, když jsem se pokoušela o něco 'free' skončilo to naprostým fiaskem :-) tak jen tak dál!

2 V. V. | Web | 7. dubna 2013 v 0:51 | Reagovat

[1]: :D děkuju, taky že to nepíšu podle sebe... Ani netančím, ani nežiju nějaké takové čtvrtí.. :p

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama