-Nikdy to nevzdávej, můza je mrcha!-

Blog založen 2.4. 2013 ©

Freedom 1/?

6. dubna 2013 v 22:26 | V. |  Freedom - ? díly
"Já tohle miluju!", křičela Sisi přes hlasitou hudbu. Viki se jen usmála, nemělo cenu mluvit. Sisi cítila, jak jí alkoholo zahřívá žíly a zamotala se jí trohu hlava. Když dopily obě koktejly, rozběhly se znovu na milované pódium. Basy jim rvaly uši a ony se opět rozvlnily v chytlavém rytmu hudby.
***
Sisi opět přestala vnímat realitu a soustředila se jen na své tanční kreace. Byla jednou z nejlepších na parketě a dobře si to uvědomovala. Z jejího živlu ji vytrhl mužský, nebo spíše chlapecký hlas. "Hej baby! Ty to teda válíš.", chlapec na se díval na ní a pozvolna podupaval do rytmu. Sisi se podívala na něj a ušklíbla se. Neměla v úmyslu se s ním vybavovat. "Ale, ale. To se mnou neprohodíš ani pár slov, co?", dotíral dál chlapec. "Nemám s tebou o čem mluvit, takových jako ty jsou tu desítky. Myslíš, že nevim na co myslíš?", řekla Sisi a otočila se, v úmyslu dál si chlapce nevšímat. Mohlo mu být tak na osmnáct a byl celkem hezký, ale Sisi neměla s těmito typy kluků dobrou zkušenost. "Vážně? A na co myslím?", kluk skočil před Sisi a udělal zajímavou taneční kreaci. Nyní si Sisi uvědomila, že je opravdu hezký, kezčícho kluka nikdy nepotkala a navíc uměl i krásně tančit. "Na sex, na co jinýho.", pohodila svůdně hlavou a prohla se v zádech. "Tak abys věděla, není to vůbec pravda. Jej jsem ti chtěl pochválit tvůj tanec.", usmál se šibalsky a znovu udělal taneční kreaci. "Děkuju, ty taky netancuješ špatně. Jen by to chtělo přidat trochu víc ze sebe. Víc to procítit.", usmála se Sisi. Už nechtěla utíkat, chtěla toho chlapce poznat. "Snažím se, ale nejde mi to. Díky, žes mi to řekla. Je vidět, že jsi profesionálka." Chlapec se přimáčkl blíž k Sisi. "Ne, nejsem. Ale v téhle prdeli se nedá dělat nic jiného, než tančit. Ty asi nejsi zdejší, co? nikdy jsem tě tu neviděla." Sisi se nebránila, když se k ní chlapec přitiskl. "Ne, nejsem. Nedávno jsme se přistěhovali." "Aha, další zkrachovalí, vyhození a kdo ví co..." "Ano, máš pravdu..." Sisi viděla, že chlapec jaksi posmutněl. "Hele, já vím, že je to těžký, opustit přátele, domov. Navíc odjet do takový díry. Ale časem si zvykneš, není to tu uplně strašný." "Jo, snad. Naštěstí mi zanedlouho bude osmnáct, tak si vydělám peníze a vypadnu od sud." Sisi najednou nevěděla co říct. "Ehm... Víš ty co? Můžu ti pomoct. Naučím tě, aby měl tvůj tanec styl.", zazářila a čekala na jeho reakci. "Jo, to bych byl rád.", pousmál se chlapec. "Ale ne tady, poď před klub, tam je klid."
Oba dva vyšli z klubu. Až sem, na ulici doléhala hlasitá hudba. Nikdo tam nebyl a oni měly celou ulici jen pro sebe. "Ani nevím jak se jmenuješ.", pohlédla Sisi na chlapce. "Ach, jo, promiň. Jsem Alex. Ty?" "Jmenuju se Simona, ale všichni mi říkají jen Sisi." Alex byl nyní za šere, ovětlnený jen slabým světlem pouličních lamp ještě krásnější, než v klubu. Tmavě hnědé, až černé vlasy mu povlávaly ve večerním vánku a oči se mu blýskaly jako dva drahokamy. Nastala trapná chvilka ticha. "Tak pojď, pustíme se do toho.", vybídla ho Sisi. Popošli doprostřed ulice. "Začneme nějakým jednoduchým krokem." Sisi předvedla jednoduchou kreaci a pokračovala. "Je důležité, aby jsi vnímal každý sval v těle. Musíš cítit, jak se napíná a musíš jít pokáždé kousek přes svou možnost. Protože vždy, když si myslíš, že už to nejde víc, teprv tehdy jsi v půlce své naprosté hranice." Alex na ní zůstal zírat. "Moc pěkně řečeno." Usmál se a podíval se jí do očí. Sisi pohledem ucukla, přišel jí příliš dokonalý, než aby to mohla bát pravda. Vší silou tomu bránila, ale ten pocit v ní vzrůstal. Nebylo možné ho zastavit a Sisi se do Alexe postupně zamilvávala. Hlavou jí vířily otázky a následné odpovědi. Také se mu líbím? Jasně, jinak by s tebou nikam nešel. Proč se na mě tak dívá? Líbíš se mu. Ne. Přídeš mu strašně trapná. Ne. Jen se baví, na tobě mu nezáleží. Mám u něj šanci? Pokud ho sbalíš dřív, než jiná. "Děkuji, ale teď to zkus ty." Usmála se ironicky, ale ve skrytu duše byla ráda, že se mu její řeč líbila. Alex se zavnil, jako kdyby tuhle kreaci tančil od narození, ale přesto v jeho tanci nebylo to, co se ho Sisi snažila naučit. "Pěkný, ale suchý. Zkus se do toho vcítit." Okomentovala jeho výkon. Alex se ušklíbl a znovu provedl kreaci. "No vidíš, teď to bylo lepší, ale zkus jít přes hranici. Jen trošku, ale pojď." Vybídla ho Sisi a postavila se s rukama složenýma na prsou. Alex to prvedl ještě jednou, tentokrát do toho dal opravdu všechno a Sisi byla spokojená. "Tak vidíš, nabylo to nic těžkýho.", a spiklenecky na něj mrkla. Alex se usmál. "Půjdem zpátky do klubu?", zeptal se. "Jak chceš..", hlesla Sisi. "Tak fajn, můžem zůstat venku a projít se.", navrhl Alex, který prokoukl její záměr, vylákat ho ven. "To zní líp.", odpověděla s úsměvem Sisi. Oba pak vykročily do temných ulic.

Pokračování příště
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Únorová Únorová | Web | 7. dubna 2013 v 0:42 | Reagovat

Skutečně jsem... unešená! Taneční kreace-popravdě mi to nic neříká, ale z tvého popisu si to jde krásně představit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama